Online Eğitim
Yeni Nesil Yetkinliklerle Değişimde Başarıya Ulaşmak
7 Aralık 2021 - 13:30
Selma Demir Tekinalp

Yeni Nesil Yetkinliklerle Değişimde Başarıya Ulaşmak

Ücretsiz
Online Eğitim

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından, 7 Aralık 2021 Salı günü, 13.30 – 16.30 saatleri arasında Zoom üzerinden "Yeni Nesil Yetkinliklerle Değişimde Başarıya Ulaşmak​" başlıklı webinar düzenlenecektir.

Söz konusu eğitim, Eğitmen Selma Demir Tekinalp tarafından verilecektir.

Eğitime katılım ücretsizdir.

Katılım kaydınıza istinaden, etkinlik öncesinde e-posta adresinize ve cep telefonu numaranıza online eğitime katılabileceğiniz zoom bağlantısı iletilecektir.

Eğitime ilişkin duyuru ve doküman paylaşımlarını sorunsuz olarak alabilmek için üyelik bilgileriniz altında yer alan e-posta ve cep telefonu bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz.

Eğitim Kapsamı:

Sürekli ve hızlı değişimin olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Değişime direnecek miyiz? Yoksa değişimi, gelişmek ve değişmek için fırsat olarak mı değerlendireceğiz?

Bu eğitim, değişim karşısında kendimizi geliştirmek konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyor. Değişen dünyada ihtiyaç duyulan yeni nesil yetkinliklerle, değişimi pozitif olarak değerlendirip, gelişim için adım atma konusunda yol gösteriyor.

Eğitim, iş ve özel yaşamdaki başarı için, hangi yeni nesil yetkinliklere sahip olma konusunda farkındalık yaratıyor. Ayrıca, katılımcılara, hedeflerine yılmadan ve ihtiyaç duyulan motivasyonla ulaşmak için gerekli bilgileri vererek, becerilerini geliştirme yollarını sunuyor.

Eğitim, Yeni Nesil Yetkinliklerle Değişimde Başarıya Ulaşmak hakkında bilgi sahibi olmak isteyen tüm sektör çalışanları ve yöneticileri için düzenlenecektir.

Eğitim İçeriği:
Bu eğitimde aktarılacak başlıklarımız şöyle olacaktır;

  • Değişim süreci ve aşamaları
  • Değişim sürecinde duygular ve tepkiler
  • Yeni nesil yetkinlikler nelerdir? Değişen dünyada ihtiyaç duyulan yetkinliklerin yaşam üzerindeki etkileri
  • Duygusal zekanın önemi ve etkileri
  • Değişimde başarıya ulaşma yolları ve Motivasyon
  • Soru-Cevap

Selma Demir Tekinalp Kimdir?

İnsan kaynakları alanında toplam 32 yıllık iş deneyimine sahiptir. Profesyonel iş yaşamı süresince hizmet, sanayi, holding ve ticaret sektörlerindeki çok uluslu şirketlerde üst düzey yönetici pozisyonlarında çalıştı. Son 8 yıldır farklı sektörlerdeki şirketlere  eğitim, insan kaynakları danışmanlığı ve yönetici koçluğu alanında hizmet vermektedir.

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu, İstanbul Üniversitesi İşletme programını bitirdi. “Erickson International Coaching - Koçluk Sertifika Programı”nı tamamladı ve bir çok koçluk eğitimi aldı. Kişilik envanterlerinden Predictive Index (PI), Potentia, Hogan ve Birkman’ın değerlendirici sertifikasyonuna sahiptir.

İş yaşamı boyunca değişim yönetimi, şirket birleşmeleri, reorganizasyon, “insource-outsource” alanlarındaki projeleri tasarladı ve yönetti. Ayrıca, kurum kültürü oluşturma, yönetim ve insan kaynakları süreçlerinin tasarım ve uygulama çalışmalarını başarıyla yürüttü.  

İlk iş yaşamına, 1989 yılında Türkiye’nin üçüncü büyük grubu olan Çukurova Grubu’nda başladı. Holding şirketlerinin eğitim faaliyetlerini ve kurumsal iletişim faaliyetlerini yedi yıl boyunca yürüttü. Daha sonra, Sabancı Holding ve Alman Heidelberger Cement ortalığındaki Akçansa Çimento’da İnsan Kaynakları Müdürü olarak dört yıl çalıştı, şirketlerin birleşmesi sürecindeki tüm insan kaynakları süreçlerinin yeniden yapılandırılmasında aktif rol aldı. Alman Fraport Grubu ve IC İçtaş tarafından işletilen Antalya Havalimanı İşletmesi’nde Genel Müdür Yardımcısı olarak 13 yıl çalıştı. İnsan kaynakları, toplam kalite, kurumsal iletişim ve sağlık birimlerinin sorumluluğunu yürüttü. Aynı zamanda, şirketin İcra Komitesi Üyesi olarak görev yaptı.

“Yaşam boyu öğrenme”yi ilke olarak edinmiştir. Ayrıca, insanların yaşamlarına dokunmak amacıyla sosyal sorumluluk projelerinde ve sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak çalışmaktadır.

Eğitim Etiketleri

SOSYAL MEDYA

Bu Eğitimi Hesaplarınızda Paylaşabilirsiniz