Webinar
Uluslararası Ticari Sözleşmelerden Doğan Uyuşmazlıkların Çözüm Yolları
19 Aralık 2022 / 14:00 - 17:00
Prof. Dr. Nuray EKŞİ

Uluslararası Ticari Sözleşmelerden Doğan Uyuşmazlıkların Çözüm Yolları

Ücretsiz
Webinar

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından, 19 Aralık 2022 tarihinde, 14.00 – 17.00 saatleri arasında Zoom üzerinden "Uluslararası Ticari Sözleşmelerden Doğan Uyuşmazlıkların Çözüm Yolları​​"​ başlıklı webinar düzenlenecektir.

Söz konusu webinar; Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Özel Hukuk Akademisyeni Prof. Dr. Nuray EKŞİ tarafından verilecektir.

Etkinliğe katılım ücretsizdir.

Katılım kaydınıza istinaden, etkinlik öncesinde e-posta adresinize ve cep telefonu numaranıza online eğitime katılabileceğiniz zoom bağlantısı iletilecektir.

Eğitime ilişkin duyuru ve doküman paylaşımlarını sorunsuz olarak alabilmek için üyelik bilgileriniz altında yer alan e-posta ve cep telefonu bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz.

.
Eğitim İçeriği:
  • Uluslararası Ticari Sözleşmelerden Doğan Uyuşmazlıkların Hangi Devletin Mahkemesinde Açılacağı
  • Mahkeme Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar
  • Uluslararası Ticari Sözleşmelerden Doğan Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk
  • Uluslararası Ticari Sözleşmelerden Doğan Uyuşmazlıkların Tahkim Yoluyla Çözümü

PROF. DR. NURAY EKŞİ

1987 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni birincilikle bitiren Prof. Dr. Nuray Ekşi, 1988 yılında aynı Fakülte’de Milletlerarası Özel Hukuku Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak göreve başlamıştır.

1988 yılında İstanbul Barosu’na kaydolmuştur. 1995 yılında Türk Mahkemelerinin Milletlerarası Yetkisi isimli tez ile Doktor; 1999 yılında Yabancı Gemilerin İhtiyati Haczi isimli tez ile Doçent ve 2005 yılında Milletlerarası Deniz Ticareti Alanında “Incorporation” Yoluyla Yapılan Tahkim Anlaşmaları takdim tezi ile Profesör unvanını almıştır. Muhtelif tarihlerde NATO, Avrupa Birliği Komisyonu, Avrupa Üniversitesi Avrupa Hukuku Enstitüsü Akademisi, Jean Monnet, Alman Konsolosluğu (DAAD), İngiliz Konsolosluğu ve TÜBA’dan aldığı burslarla yurt dışında araştırmalar yapmış ve bilimsel toplantılara katılmıştır. 

Prof. Dr. Nuray Ekşi yurt dışında ve yurt içinde düzenlenen veya çeşitli kurumların işbirliği ile şahsen düzenlediği birçok konferans, panel ve seminerde konuşmacı olmuş ve oturum başkanlığı yapmıştır. Muhtelif kurumlarla milletlerarası özel hukukun çeşitli alanlarında yürütülen uluslararası projelerde hem proje koordinatörü hem de eğitimci olarak görev yapmış; projelere ilişkin olarak yayınlanan kitapların genel editörlüğünü üstlenmiştir. 

Prof. Dr. Ekşi birçok akademik dergide hakem, yayın kurulu üyesi veya danışma kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, 2012 yılından beri yayımlanmakta olan ve kısaca UTTDER olarak anılan Uluslararası Ticaret ve Tahkim Hukuku Dergisi’nin kurucusu ve genel editörüdür. Prof. Dr. Ekşi, 2019 yılında yayın hayatına kazandırılan ve kısaca İstanbulSHD olarak anılan İstanbul Spor Hukuku Dergisi’nin de kurucusu ve genel editörüdür. 

Lisans ve lisansüstü programlarında Milletlerarası Özel Hukuk I (Vatandaşlık ve Yabancılar Hukuku); Milletlerarası Özel Hukuk II (Kanunlar İhtilafı ve Milletlerarası Usul Hukuku); Uluslararası Ticaret Hukuku; Milletlerarası Tahkim Hukuku, Yabancı Mahkeme Kararlarının Tanınması ve Tenfizi; Yabancı Sermaye Yatırımları ve Milletlerarası Tahkim Hukuku; AB Milletlerarası Özel Hukuku; Spor Hukuku; Spor Tahkim Hukuku derslerini veren Prof. Dr. Nuray Ekşi, Hollanda’da bulunan Lahey Milletlerarası Hukuk Akademisi’nin 1-21 Temmuz 2006 tarihlerindeki Milletlerarası Özel Hukuk oturumlarında ders vermiştir.

Prof. Dr. Ekşi, milletlerarası özel hukuk, uluslararası ticaret hukuku, milletlerarası tahkim hukuku, vatandaşlık hukuku, Avrupa Birliği milletlerarası özel hukuku, spor hukuku, spor tahkim hukuku, yabancılar hukuku, mülteci hukuku üzerine yazılmış çok sayıda kitabın yazarıdır. Makaleleri, Türk ve yabancı birçok hukuk dergisinde yayımlanmıştır.

Eğitim Etiketleri

SOSYAL MEDYA

Bu Eğitimi Hesaplarınızda Paylaşabilirsiniz