Webinar
Topluluk Önünde Etkili Sunum ve Hitabet
20-21 Aralık 2022 / 14:00 - 17:00
Eray ESEROL

Topluluk Önünde Etkili Sunum ve Hitabet

Ücretsiz
Webinar

Eğitime ait zoom giriş bilgileri aşağıda yer almaktadır. 

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından, 20-21 Aralık 2022 tarihlerinde, 14.00 – 17.00 saatleri arasında Zoom üzerinden "Topluluk Önünde Etkili Sunum ve Hitabet"​ başlıklı webinar düzenlenecektir.

Söz konusu webinar; Devlet Tiyatroları Sanatçısı ve Öğretim Görevlisi Eray ESEROL​ tarafından verilecektir.

Etkinliğe katılım ücretsizdir.

Katılım kaydınıza istinaden, etkinlik öncesinde e-posta adresinize ve cep telefonu numaranıza online eğitime katılabileceğiniz zoom bağlantısı iletilecektir.

Eğitime ilişkin duyuru ve doküman paylaşımlarını sorunsuz olarak alabilmek için üyelik bilgileriniz altında yer alan e-posta ve cep telefonu bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz.

.
Eğitim İçeriği:
Topluluk Önünde Konuşurken Soluğun Denetimi
Sesin Etkili Kullanımı, Ses Eğitimi
Yazı Dili ile Konuşma Dili Arasındaki Ayrımlar
Türkiye Türkçesinin Standart Konuşma (İstanbul Ağzı) Kuralları
Konuşma Aygıtımıza Esneklik Kazandırma
Akıcı ve Anlaşılır Konuşmanın Sağlanması
Süre, Tonlama, Ezgi, Vurgu, Ulama, Kavşak, Durak vb. Kurallar
Doğru İletişim Teknikleri
Beden Dili
Hitabet
 
ERDAL KÜÇÜKKÖMÜRCÜ

Oyuncu / Yönetmen. Tiyatro, Sinema ve Dizi Film Oyuncusu, Seslendirme Sanatçısı. 1 Nisan 1958, Ankara doğumlu. 1981 yılında Ankara Devlet Konservatuarı'ndan mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra Ankara Devlet Tiyatroları'nda göreve başlamıştır. Daha sonra birçok üniversitede oyunculuk eğitmenliği yapmıştır.

1984-1985 yılları arasında ODTÜ'de seçmeli tiyatro dersi vermiştir. 1998-2002 yılları arasında Hacettepe Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nde ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nde, 2004-2006 yılları arasında Ankara Üniversitesi Dil Ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü'nde, 2005'te Başkent Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi'nde bulunmuştur.

Çeşitli kurumlarda ses, diksiyon, beden dili alanlarında seminerler vermiştir. 2005 yılında Devlet Tiyatroları edebi kurulunda görev almıştır. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde oyunculuk dersleri vermektedir. Çeşitli televizyon ve sinema projelerinde yer almaktadır.

Eğitim Etiketleri

SOSYAL MEDYA

Bu Eğitimi Hesaplarınızda Paylaşabilirsiniz