Webinar
Temel Düzey Akreditif
8 Ekim 2020 - 13:30
Mutlu Yılmaz

Temel Düzey Akreditif

Webinar
125,00 TL

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından, 8 Ekim 2020 Perşembe günü, 13.30 – 16.45 saatleri arasında Zoom üzerinden "Temel Düzey Akreditif” başlıklı online eğitim düzenlenecektir.

Söz konusu eğitim, Dış Ticaret Danışmanı ve Eğitmeni Mutlu Yılmaz tarafından verilecektir.

Eğitim bedeli KDV dahil 125 TL'dir.

Kontenjan 20 kişi ile sınırlıdır. Eğitim kaydınızı tamamladıktan sonra eğitim ücretini aşağıda belirtilen banka hesap numarasına havale/eft yoluyla iletmeniz ve egitim@eib.org.tr adresine ilgili dekontu iletmeniz gerekmektedir. Ödemeniz sonrasında kaydınız kesinleşecektir.

Katılım kaydınızın kesinleşmesine istinaden, etkinlik öncesinde e-posta adresinize ve cep telefonu numaranıza online eğitime katılabileceğiniz zoom bağlantısı iletilecektir.

Eğitim interaktif şekilde gerçekleştirileceğinden katılımcıların kamera ve mikrofon donanımlarına sahip bir bilgisayar üzerinden eğitime bağlanmaları gerekmektedir.

Eğitim katılımcılarına online katılım belgesi iletilecektir. Katılım belgeleri, online kayıt gerçekleştirilen isim-soyisim için hazırlanacaktır.

Eğitim programı:
• İşletmecilik açısından firmanın “Ödeme Şekillerine karar verme süreci (risk analizlerinin değerlendirilmesi) ve Akreditif bağlamında “model oluşturma” (başlangıç aşaması)
• Akreditif için oluşturulan kurallar ISBP 745/ UCP 600’ ye giriş, tanım, kapsam ve uygulama
• Akreditife giriş (Akreditif açma süreci -  tarafların tanımlanması)    
• Akreditif çeşitleri ve uygulanma süreci analizi
1. Teyitsiz Akreditif
2. Teyitli Akreditif
3. Geri Dönülemez Akreditif
4. Görüldüğünde Ödemeli Akreditif
5. Vadeli Akreditif
6. Kabul Kredili Akreditif
7. İştira Akreditif
8. Kırmızı Şartlı Akreditif
9. Yeşil Şartlı Akreditif
10. Karışık Ödemeli Akreditif
• Akreditif için oluşturulacak “modelin” tamamlanması
• Akreditifte olası rezervler ve alınacak önlemler
• Akreditif metin analizi (Akreditifi okuma ve analiz etmeye giriş  -MT 700  formatı- Akreditif metninde olan kavramların analizi)

Mutlu Yılmaz
Girne Amerikan Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünü bitirmiş, ardından Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “İşletme Yönetimi” alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. YILMAZ, 2004 yılından itibaren firmalara, dış ticaretin farklı konularında kurumsal eğitim ve danışmanlık hizmeti vermekler beraber;

• Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisine (TİM) bağlı; (Ege İhracatçı Birlikleri, Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği, Güneydoğu Anadolu İhracatçılar Birliği, Akdeniz İhracatçılar Birliği) İhracatçılar Birliklerinde,
• Ticaret - Sanayi Odalarında,
• Sivil Toplum Kuruluşlarında,
• Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezlerinde (ABİGEM),
• Farklı Üniversitelerin Dış Ticaret/Uluslararası Ticaret; Ön Lisans, Lisans ve Yüksek Lisans programlarında,
• Üniversitelerin Sürekli Eğitim Merkezlerinde,
• Dış ticaretin farklı konuları üzerine (Ülkemizin 7 bölgesi ve  sayısı 30’u aşan ilimizde) eğitim ve seminerler vermiştir.

Yılmaz’ın “Dış Ticaret” üzerine tekli veya ortak olarak yazılan on üç (13) ulusal kitabı bulunmakla birlikte, dış ticaret üzerine yazılmış birçok akademik dergide makaleleri yayımlanmıştır.

Eğitime ilişkin duyuru ve doküman paylaşımlarını sorunsuz olarak alabilmek için üyelik bilgileriniz altında yer alan e-posta ve cep telefonu bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz.

Banka Hesap Numarası:
Hesap Adı : Ege İhracatçı Birlikleri
Banka Adı : T.Vakıflar Bankası
Şube Adı/ Kodu : İzmir Şubesi / 004 
Hesap No : 00158007286377569 (TL Hesabı) 
IBAN No : TR64 0001 5001 5800 7286 3775 69

Eğitim Etiketleri

SOSYAL MEDYA

Bu Eğitimi Hesaplarınızda Paylaşabilirsiniz