Webinar
Şirketlerde İhracat Verimliliği Geliştirme
8 Temmuz 2021 - 13:30
Muteber Boztemur

Şirketlerde İhracat Verimliliği Geliştirme

Ücretsiz
Webinar

Aşağıdaki bağlantı aracılığıyla etkinliğe katılabilirsiniz;
Webinar ID: 816 6560 8751
Bağlantı: https://us02web.zoom.us/j/81665608751

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından, 8 Temmuz 2021 tarihinde, 13:30 - 15:00 saatleri arasında Zoom üzerinden "Şirketlerde İhracat Verimliliği Geliştirme" başlıklı online eğitim düzenlenecektir.

Söz konusu online eğitim, TİM-TEB Girişim Merkezi Danışmanı ve Eğitimci Muteber Boztemur tarafından verilecektir. 

Eğitime katılım ücretsizdir.

Katılım kaydınıza istinaden, etkinlik öncesinde e-posta adresinize ve cep telefonu numaranıza online eğitime katılabileceğiniz zoom bağlantısı iletilecektir.

Eğitime ilişkin duyuru ve doküman paylaşımlarını sorunsuz olarak alabilmek için üyelik bilgileriniz altında yer alan e-posta ve cep telefonu bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz.

Eğitimin Amacı:
İşletmelerimiz globalleşen dünya ve daralan piyasa koşulları nedeniyle her geçen gün daha fazla ihracata yönelmektedir. Genel olarak ihracata baktığımızda ise küçük katma değer ve bilerek/bilinmeden üstlenilen riskler nedeniyle verimlilik azlığı gözlenmektedir. Firmalarımızın pek çoğunun açık hesap/mal mukabili satışlar nedeniyle tahsilatlarının risk altında bulunduğu bir gerçektir. İhracatta verimlilik güvenli ödeme /tahsilat yöntemleri ve gereksiz üstlenilen masrafların (rezerv vb) minimize edilmesiyle artırılabilmektedir. Bu eğitimde dış̧ ticarette güvenli ödeme yöntemleri ele alınacak, pratik bilgiler ile akreditifin kolay kullanılabilen ve riskleri/masrafları azaltan bir yöntem olduğu aktarılacaktır.

İçerik:
• Dış ticarette ödeme yöntemleri
• En güvenli ödeme sistemi: Akreditif
• Akreditif türleri
• Akreditifte teyidin önemi
• Akreditif açma/kabul etme ve okuma
• Akreditifte dikkat edilmesi gereken noktalar

Eğitim Etiketleri

SOSYAL MEDYA

Bu Eğitimi Hesaplarınızda Paylaşabilirsiniz