Online Eğitim
Paylaşım, Dayanışma ve İşbirliği Ekonomisi: Sürdürülebilirlik Üzerine Yansımaları
6 Ocak 2022 -13:30
Esra Gönen

Paylaşım, Dayanışma ve İşbirliği Ekonomisi: Sürdürülebilirlik Üzerine Yansımaları

Ücretsiz
Online Eğitim

Aşağıdaki bağlantı aracılığıyla etkinliğe katılabilirsiniz;

Zoom ID: 862 5376 6626
Bağlantı: https://us02web.zoom.us/j/86253766626
Passcode: 365055

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından, 6 Ocak 2022 Perşembe günü, 13.30 – 16.30 saatleri arasında Zoom üzerinden "Paylaşım, Dayanışma ve İşbirliği Ekonomisi: Sürdürülebilirlik Üzerine Yansımaları" başlıklı webinar düzenlenecektir.

Söz konusu eğitim, paylaşımlı çalışma alanları ve ortak üretim modelleri üzerine girişimleri olan Esra Gönen tarafından verilecektir.

Eğitime katılım ücretsizdir.

Katılım kaydınıza istinaden, etkinlik öncesinde e-posta adresinize ve cep telefonu numaranıza online eğitime katılabileceğiniz zoom bağlantısı iletilecektir.

Eğitime ilişkin duyuru ve doküman paylaşımlarını sorunsuz olarak alabilmek için üyelik bilgileriniz altında yer alan e-posta ve cep telefonu bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz.

Eğitim Kapsamı:
Eğitimde katılımcıların ortak akıl ile işbirlikçi bir ekonomi yaratarak sürdürülebilirlik faaliyetlerini, tekrarlanabilir ve yaygınlaştırılabilir hale nasıl getirebilecekleri örneklerle anlatılacaktır.

Eğitim, “Paylaşım, Dayanışma ve İşbirliği Ekonomisi : Sürdürülebilirlik Üzerine Yansımaları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen tüm sektör çalışanları ve yöneticileri için düzenlenecektir.

Eğitim İçeriği:
- Paylaşım, Dayanışma ve İşbirliği Ekonomisi Tanımlar ve Sınıflandırmalar
- Platform Ekonomisi

- Toplum 5.0, Ortak Akıl

- Geleneksel Şirketler & Startup’lar arası işbirlikleri

- Sürdürülebilir Kalkınma - 
Amaçlar ilişkilendirmeleri
- Paydaş Analizi & Haritası
- Soru-Cevap

Esra Gönen
Esra Gönen, başlıca ilgi alanları hizmet sektöründe tasarım&inovasyon ve yaratıcı&kültürel endüstriler olan bir girişimcidir. 2009 yılında Kobi’lere dış ticaret danışmanlık hizmetleri vermek üzere GNN Dış Ticaret, 2014 yılında ise İzmir’i hazır ve sanal ofis hizmetleriyle ilk kez tanıştıran GNN Offices firmalarını kurmuştur. Ortak çalışma ve proje üretiminin yerel kalkınma üzerindeki etkisini gözlemledikten sonra 2016 yılında sosyal ve yaratıcı endüstrilerden girişimcilerin birlikte çalışıp kolektif işler üretebilmelerine alan sağlamak üzere Türkiye'nin ilk paylaşımlı ofis (coworking) alanlarından biri olan ORIGINN’i kurmuştur. Devam eden süreçte medikal teknolojiler ve bilişim hizmetleri üzerine de girişimleri hayata geçiren Esra Gönen; 2017 yılında sanat, teknoloji ve inovasyonun kesişiminde yeni projeler oluşturmak ve desteklemek üzere Merak Yaratıcı İşler ve Kültür Derneğini kurmuştur. İngiltere merkezli inovasyon Vakfı NESTAUK’in girişimcilik programı olan ‘Creative Enterprise Program’ (CEP) Türkiye eğitmenlerinden olan Gönen, British Council tarafından yaratıcı ve kültürel endüstrilerde etkili 4 kadın liderden biri olarak gösterilmiştir. Esra, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olup ‘Uluslararası İşletme’ yüksek lisansını Applied University of Mainz ve London South Bank University’de tamamlamıştır.

Eğitim Etiketleri

SOSYAL MEDYA

Bu Eğitimi Hesaplarınızda Paylaşabilirsiniz