Webinar
Mali Tabloların Analizi ve Yorumlanması
27 Aralık 2022 / 10:00 - 13:00
Prof. Dr. Ali HEPŞEN

Mali Tabloların Analizi ve Yorumlanması

Ücretsiz
Webinar

Eğitime ait zoom giriş bilgileri aşağıda yer almaktadır. 

Toplantı Kimliği: 860 1991 7818

Parola: 691303

https://us02web.zoom.us/j/86019917818

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından, 27 Aralık 2022 tarihinde, 10.00 – 13.00 saatleri arasında Zoom üzerinden "Mali Tabloların Analizi ve Yorumlanması​"​ başlıklı webinar düzenlenecektir.

Söz konusu webinar; İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali HEPŞEN tarafından verilecektir.

Etkinliğe katılım ücretsizdir.

Katılım kaydınıza istinaden, etkinlik öncesinde e-posta adresinize ve cep telefonu numaranıza online eğitime katılabileceğiniz zoom bağlantısı iletilecektir.

Eğitime ilişkin duyuru ve doküman paylaşımlarını sorunsuz olarak alabilmek için üyelik bilgileriniz altında yer alan e-posta ve cep telefonu bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz.

.
Eğitim İçeriği:
  • Mali Tabloların Yapısı ve Mali Tabloların Birbirleriyle İlişkileri
  • Mali Tabloların Analizi, Finansal Performans Ölçümü
  • Karşılaştırmalı Tablolar Analizi (Yatay Analiz )
  • Yüzde Yöntemi ile Analiz (Dikey Analiz)
  • Eğitim Yüzdeleri Yöntemi ile Analiz (Trend Analizi)
  • Oran (Rasyo) Analizi
  • Likidite, Verimlilik, Mali Yapı ve Karlılık Oranları
  • Finansal Risk ve Finansal Kaldıraç, Toplam (Bileşik) Kaldıraç

PROF. DR. ALİ HEPŞEN

1978 yılında İzmir’de doğmuş, ilköğrenimini Tire Kurtuluş İlkokulunda, orta ve lise öğrenimini ise 1996 yılında İzmir Bornova Anadolu Lisesinde tamamlamıştır.

1997 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümüne girmiş, 2002 yılında mezun olmuştur.

Mezuniyetini takiben İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Finans Yüksek Lisans Programına başlamış ve 2004 yılında mezun olarak finans uzmanı unvanını almıştır.

2010 yılında aynı enstitüde doktora çalışmasını tamamlamış olup, doktor unvanını almıştır. 2012 yılında ise doçent unvanını almıştır.

2002 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans Anabilim Dalında göreve başlamış olan Ali Hepşen halen aynı kürsüde meslek hayatına devam etmektedir.

Uzmanlık alanları Finans Matematiği, Mali Tablolar Analizi, İşletme Finansı, Finansal Yönetim, Uluslararası Finans, Risk Yönetimi ve Türev Ürünler, Gayrimenkul Finansmanı, Menkul Kıymet Analizi olup, ülkenin önde gelen kuruluşlarında çok sayıda kurumsal eğitim vermiştir.

Eğitim Etiketleri

SOSYAL MEDYA

Bu Eğitimi Hesaplarınızda Paylaşabilirsiniz