Webinar
Kazandıran Müzakere Teknikleri
24 Mart 2021 - 14:00
Necil Beykont

Kazandıran Müzakere Teknikleri

Ücretsiz
Webinar

Eğitime aşağıdaki bağlantı aracılığıyla katılabilirsiniz;
Zoom bağlantısı: 867 7333 0714
Webinar ID:
https://us02web.zoom.us/j/86773330714 

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından, 24 Mart 2021 Çarşamba günü, 14.00 – 16.00 saatleri arasında Zoom üzerinden "Kazandıran Müzakere Teknikleri" başlıklı online eğitim düzenlenecektir.

Söz konusu eğitim, eğitimci ve danışman Necil Beykont tarafından verilecektir.

Eğitime katılım ücretsizdir.

Katılım kaydınıza istinaden, etkinlik öncesinde e-posta adresinize ve cep telefonu numaranıza online eğitime katılabileceğiniz zoom bağlantısı iletilecektir.

Eğitime ilişkin duyuru ve doküman paylaşımlarını sorunsuz olarak alabilmek için üyelik bilgileriniz altında yer alan e-posta ve cep telefonu bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz.

Eğitim İçeriği:
Müzakere kimimiz için doğal bir yetenek, kimimiz için ise hatalarımızdan ders çıkararak öğrenmeye çalıştığımız bir beceri. Eksikliğini, önemini ve bize her zaman gerekli olduğunu belki tam olarak fark edemiyoruz. Müzakere becerilerimiz yeterli değilse emeklerimiz boşa gidebiliyor, hatta bilmeden birçok fırsat kaçırıyoruz. Oysa iş hayatımızda başarılı olmanın en önemli unsurlarından biri müzakere becerisi.

“İş hayatında hak ettiğinizi değil, müzakere edebildiğinizi kazanırsınız” sözü boşuna söylenmemiş. Başarıya götüren, kazandıran müzakerenin bazı kuralları ve ilkeleri var. Mesele bunları bilip doğru uygulayabilmekte ve yanlış bildiklerimiz varsa onlardan kurtulmakta. Deneye yanıla, el yordamı ile ilerlemeye, yani vakit kaybederek öğrenmeye çalışmak doğru değil. Müzakerenin eğitim alarak, okuyarak ve mutlaka uygulayarak öğrenilebilecek bir yetkinlik olduğunu söyleyebiliriz.

Bu eğitim müzakereyi doğru yönetebilmenin esaslarını, hangi durumlarda hangi adımları atmanın doğru olacağını ve tarafların kazançlı iş birlikleri kurabileceği anlaşmalara götüren ilke ve davranışları ortaya koyuyor. Eğitimin ilk iki saatlik bölümünde ele alacağımız başlıklar şöyle:

  • Müzakere nedir, ne değildir, 
  • Müzakerenin unsurları, doğru bilinen yanlışlar
  • Müzakere-Pazarlık ayrımı
  • İş Müzakerelerinde İletişim Esasları
  • Etkin Konuşma ve Dinlemenin unsurları 
  • İnce ayarlı sorular sormak
  • Algı yönetimi, Beden dili ve Hitap tarzlarına ait Şifrelerin çözülmesi
  • İletişim Engellerini aşmak, Yanlış anlaşılmayı önlemek 

Necil Beykont:
Kadıköy Anadolu Lisesinden sonra Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesinden Lisans ve Yüksek Lisans dereceleri ile mezun oldu. İkinci Yüksek Lisans diplomasını ABD Indiana Üniversitesinden MBA programını tamamlayarak aldı.

Uluslararası satış, ticaret ve temsilcilik konularında dünyaca tanınmış çok uluslu firmalarda 14 yıl çalıştı. Amerikan-Alman ortaklığı Primary Industries ve daha sonra Mitsui’de Dış Ticaret Yöneticiliği yaptı. Bu çalışma döneminde ABD, Batı Avrupa, Uzak Doğu ve Japonya ile Türk firmaları arasındaki ticari faaliyetleri gerçekleştirerek önemli deneyimler kazandı.

ABD, Avrupa ve Orta Doğu pazarlarında varlık göstermesine katkıda bulunduğu Türk firmalarında İhracat Müdürü olarak görev yaptı. Bu ülkelerde yaptığı yoğun iş gezilerinde satış, pazarlama ve ihale süreçleri konularında çalışarak uluslararası iş müzakerelerini yönetti. Yurtdışı fuar ve konferans organizasyonlarına liderlik etti.
Yirmi yılı aşkın profesyonel deneyiminin tamamını uluslararası platformlarda edinen Necil Beykont, 2005 yılından bu yana kendi hazırladığı eğitimleri kurumsal katılımcılara vermekte, uluslararası ticaret ve yönetim danışmanlığı yapmaktadır.

2009 ve 2010’da İstanbul Bilgi Üniversitesinde Lisans ve Bahçeşehir Üniversitesinde MBA programlarında müzakere derslerinin başlamasını sağladı. Halen Bahçeşehir Üniversitesinin Öğretim Görevlileri arasındadır.
“Kazandıran Müzakere” kitabının yazarıdır. (Kuraldışı yayınları, Ekim 2020)

Eğitim Etiketleri

SOSYAL MEDYA

Bu Eğitimi Hesaplarınızda Paylaşabilirsiniz