- Ege İhracatçı Birlikleri
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatı ile ihracatın geliştirilmesi için 1937 yılında ihracatçı birliklerinin kurulmasına olanak tanıyan Bakanlar Kurulu kararı yayımlanmıştır.

1939 yılında kurulan Ege İhracatçı Birlikleri, Türkiye’de ihracatın arttırılması için faaliyet gösteren ilk meslek örgütüdür. 7500’ün üzerinde ihracatçı üye firmaya sahiptir.

12 farklı sektörde faaliyet gösteren 12 ihracatçı birliğini çatısı altında barındıran Ege İhracatçı Birlikleri, üyelerinin ihracatını arttırmak, ülkemize yeni ihracatçılar kazandırmak, ekonomimiz için katma değer yaratmak hedefleri doğrultusunda çalışmaktadır.


- Eğitimler
Ege İhracatçı Birlikleri tarafından, EİB Kampüs bünyesinde dış ticaret, mevzuat, finans, insan kaynakları, pazarlama konuları başta olmak üzere birçok farklı alanda eğitimler ve güncel ekonomik, ticari, teknolojik gelişmelere ilişkin seminerler düzenlenmektedir.

Üye firmalarımızın ihracat kapasitelerini arttırmayı, üye firmalarımızın çalışanlarının mesleki konulardaki uzmanlıklarını geliştirmeyi birincil amaç edinmiş olmakla birlikte eğitimlerimiz, üniversite öğrencileri de dahil olmak üzere üye firmalarımız çalışanları haricindeki katılımcılara da açıktır.

Mesleki konularda bilgi edinmek, ihracata ve dış ticarete ilişkin gelişmeleri takip etmek istiyorsanız, EİB Kampüs etkinliklerine katılabilirsiniz.


- EİB Kampüs’e üye olmak
Eğitim ve seminer programlarımızı takip etmek, dilediğiniz etkinliğe online olarak kayıt olmak için eğitim platformumuz EİB-Kampüs’e kampus.eib.org.tr adresinden giriş yaparak ücretsiz üye olabilirsiniz.

Eğitim ve seminer duyurularını e-posta olarak almak isterseniz egitim@eib.org.tr adresine talebinizi iletebilirsiniz.