Online Eğitim
Döngüsel Ekonomi ile Uyumlu Atık Yönetimi ve Endüstriyel Simbiyoz
22 Aralık 2021 - 13:30
Taner Öner

Döngüsel Ekonomi ile Uyumlu Atık Yönetimi ve Endüstriyel Simbiyoz

Ücretsiz
Online Eğitim

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından, 22 Aralık 2021 Çarşamba günü, 13.30 – 16.30 saatleri arasında Zoom üzerinden "Döngüsel Ekonomi ile Uyumlu Atık Yönetimi ve Endüstriyel Simbiyoz​" başlıklı webinar düzenlenecektir.

Söz konusu eğitim, Çevre ve Atık Yönetimi Uzmanı Çevre Mühendisi Taner Öner tarafından verilecektir.

Eğitime katılım ücretsizdir.

Katılım kaydınıza istinaden, etkinlik öncesinde e-posta adresinize ve cep telefonu numaranıza online eğitime katılabileceğiniz zoom bağlantısı iletilecektir.

Eğitime ilişkin duyuru ve doküman paylaşımlarını sorunsuz olarak alabilmek için üyelik bilgileriniz altında yer alan e-posta ve cep telefonu bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz.

Eğitim Kapsamı:

Sürdürülebilirlik hedefleri kapsamında Döngüsel Ekonomiye geçiş ve kaynak verimliliğinin en önemli basamağı olan atık yönetimi ve simbiyoz paylaşım modelleri hakkında güncel bilgiler ve yaşanan sorunlara deginilecektir.

Eğitim, “Döngüsel ekonomi ile uyumlu atık yönetimi” hakkında bilgi sahibi olmak isteyen tüm sektör çalışanları ve yöneticileri için düzenlenecektir.

Eğitim İçeriği:
- Sürdürülebilirlik Hedefleri 
- Döngüsel Ekonomi kavramı 
- Atık yönetimi ve uygulamalar
- Endüstriyel Simbiyoz
- Mevzuat ve yaşanan zorluklar
- Soru-Cevap

Taner Öner

Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden“Gediz Havzasındaki YerAltı Su Seviyesinin Yıllar İçerisindeki Değişimi” konulu Bitirme Projesi hazırlayarak 2013 yılında mezun oldu. Öğrencilik döneminde Remondis Atık Yönetimi firmasında Atık Yönetim Uzmanı olarak görev yaptı. Mezuniyetinin ardından Kılıçlar Katı Atık Geri Kazanım tesisinde Çevre ve Kalite Yöneticisi olarak görev aldı. Firmaya bağlı olan 3 adet geri kazanım tesisindeki tüm Atık yönetimi süreçlerinin takibi, iyileştirilmesi ve alternatif atık yönetim yöntemlerin belirlenmesi ve yönetilmesi konusunda aktif görev aldı. Radyoaktif atıkların tespiti ve yönetimi konusunda uzmanlık eğitimini tamamladı ve sınırötesi gelen atıklarda saha denetim ve tespit süreçlerini yönetti. Teknik konuların yanı sıra yerel mevzuat kapsamındaki izinlerin alınması süreçlerini yönetti. 

2015 – 2016 yılları arasında Ege Serbest Bölgesi içerisinde bulunan Ege Atık Yönetimi firmasında Çevre ve İSG Şefi olarak görev aldı. Tekstil, otomotiv ve metal işleme sektörleri başta olmak üzere hizmet verilen tesislerde atık yönetimi ve geri kazanım oranının artırılması ve yönetilmesi, tüm atık yönetimi sistemlerinin kurulması, geri kazanım fırsatları projelerini geliştirmiş ve uygulamasını gerçekleştirmiştir.

2016 yılından itibaren Gündoğdu Çevre Mühendislik bünyesine katılmış, Tekstil, Demir-Çelik ve Metal İşleme, Maden, Gıda, Kimya sektörleri başta olmak üzere görev aldığı tesislerde Çevre Yönetimi hizmetleri, Proses özelinde çevre boyutlarının tespiti ve iyileştirilmesi, Atık Yönetim Planı ve Sıfır Atık Yönetim Sistemlerinin kurulması, Alternatif Hammadde ve Yan Ürün fırsatlarının tespiti ve uygulanması, Atıksu arıtma tesisi projelendirilmesi, saha denetimleri, Emisyon ve Sera gazları yönetimi, Karbon ve Su Ayak İzi Hesaplamaları, Yenilenebilir Enerji Kaynakların uygulama fırsatları, Gri su yönetimi ve Atıksu Geri kazanımı projelerinde aktif rol almıştır.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Katılmış olduğu eğitim ve sahip olduğu belgeler;

  • Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Belgesi
  • Çevre Görevlisi Belgesi
  • C Sınıfı İş Güvenliği Belgesi
  • Radyasyondan Korunma Görevlisi Belgesi
  • ISO 9001,14001,18001 Yönetim Sistemleri İç tetkikçi belgesi 

Eğitim Etiketleri

SOSYAL MEDYA

Bu Eğitimi Hesaplarınızda Paylaşabilirsiniz