Webinar
Dış Ticarette Sahtecilik ve Dolandırıcılıkla Baş Etme Yöntemleri
24 Kasım 2022 - 14:00
R. Bülent DEMİRBAĞ

Dış Ticarette Sahtecilik ve Dolandırıcılıkla Baş Etme Yöntemleri

Ücretsiz
Webinar

Aşağıdaki bağlantı aracılığıyla etkinliğe katılabilirsiniz;
Meeting ID: 858 8950 7093

Meeting Parola: 712479
Bağlantı: https://us02web.zoom.us/j/85889507093 

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından, 24 Kasım 2022 Perşembe günü, 14.00 – 17.00 saatleri arasında Zoom üzerinden "Dış Ticarette Sahtecilik ve Dolandırıcılıkla Baş Etme Yöntemleri​"​ başlıklı webinar düzenlenecektir.

Söz konusu webinar; Hazine ve Maliye Bakanlığı Hazine Başkontrolörü Sayın R. Bülent DEMİRBAĞ​ tarafından verilecektir.

Etkinliğe katılım ücretsizdir.

Katılım kaydınıza istinaden, etkinlik öncesinde e-posta adresinize ve cep telefonu numaranıza online eğitime katılabileceğiniz zoom bağlantısı iletilecektir.

Eğitime ilişkin duyuru ve doküman paylaşımlarını sorunsuz olarak alabilmek için üyelik bilgileriniz altında yer alan e-posta ve cep telefonu bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz.

.
Eğitim İçeriği:
  • Sahtecilik ve Dolandırıcılık Konusuna Giriş
  • Sahtecilik ve Dolandırıcılık Kanunlarda Tanımı ve Yeri
  • Sahtecilik ve Dolandırıcılık Dış Ticaret ile ilgisi
  • Alıcıların Kayıpları
  • Satıcıların kayıpları
  • Bankaların Kayıpları
  • Kayıpların Önlenmesi
  • Sahtecilik ve Dolandırıcılık Alanları

R. Bülent Demirbağ:

1980 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme-İstatistik Bölümünü bitirmiştir. Aynı yıl T.C. Maliye Bakanlığı Stj. Hazine ve Kambiyo Kontrolörlüğü sınavını kazanarak göreve başlamıştır. 1991-1992 yılları arasında T.C. Başbakanlık Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Hazine    Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı görevini tedvir etmiştir. 1988 yılında Hollanda’da Tilburg Üniversitesinden “Avrupa Topluluğu Hukuku”; 1990-1991 yılları arasında İngiltere’de Westminster Üniversitesi Londra Diplomatik Akademisinden “Avrupa Topluluğu Hukuku” ve “Tek Pazar ve Uluslararası Ticaret” konularında sertifika almıştır. 2000-2003 yılları arasında T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanı olarak görev yapmıştır.  2003-2007 yılları arasında T.C. Taşkent Büyükelçiliği Ekonomi Müşavirliği görevlerinde bulunmuştur. Halen Hazine Başkontrolörü olarak görev yapmaktadır. Çeşitli konularda yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır. SMMM ve Bağımsız Denetçi belgelerine sahip olup evli ve bir çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Eğitim Etiketleri

SOSYAL MEDYA

Bu Eğitimi Hesaplarınızda Paylaşabilirsiniz