Webinar
Dijitalleşmenin Kurumsal Stratejik Planlamadaki Yeri
20 Ocak 2021 - 14:00
Dilara Karaçoban

Dijitalleşmenin Kurumsal Stratejik Planlamadaki Yeri

Ücretsiz
Webinar

Aşağıdaki zoom bağlantısı ile etkinliğe katılabilirsiniz;
Zoom bağlantısı: https://us02web.zoom.us/j/87996531784
Webinar ID: 879 9653 1784

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından, 20 Ocak 2021 Çarşamba günü, 14.00 – 16.00 saatleri arasında Zoom üzerinden "Dijitalleşmenin Kurumsal Stratejik Planlamadaki Yeri" başlıklı online eğitim düzenlenecektir.

Söz konusu eğitim, Eğitmen Dilara Karaçoban tarafından verilecektir.

Eğitime katılım ücretsizdir.

Katılım kaydınıza istinaden, etkinlik öncesinde e-posta adresinize ve cep telefonu numaranıza online eğitime katılabileceğiniz zoom bağlantısı iletilecektir.

Eğitime ilişkin duyuru ve doküman paylaşımlarını sorunsuz olarak alabilmek için üyelik bilgileriniz altında yer alan e-posta ve cep telefonu bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz.

İçerik:
Pandemi sürecinde hızla hayata geçen dijitalleşme eylemlerinin, stratejiye hizmet etmesi için altın kurallar.

  • Stratejik yönetimde yeni oluşumlar nasıl konumlandırılmalıdır?
  • Dijitalleşme ve risklerinin stratejideki yeri
  • Yeni tanımlanan faaliyetlerin diğer süreçlerle ilişkileri ve etkileşimleri
  • Dijitalleşme stratejilerinin kurum kültürü ile ilişkisi
  • Tüm kademe çalışan ve ilgili paydaşlar tarafından adaptasyon ve kabullenme
  • Süreklilik nasıl güvence altına alınabilir?

Dilara Karaçoban
İzmir’de doğdu. 2005 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü‘nden mezun olduktan sonra, yüksek lisans eğitimi için Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde MBA (İşletme Yüksek Lisansı) programına başladı. Bugün Ege Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım üzerine doktora programına devam etmektedir. Isıtma sektöründe yalın yaklaşımlar, çekme sistemleri ve kanban uygulamaları” konulu bitirme projesi ile programı tamamladı.

Lisans ve yüksek lisans dönemlerinde, istatistiksel yöntemlerin ekonomi ve endüstri alanlarında kullanımı üzerine; ekonometri, endüstri mühendisliği ve finansal matematik odaklı kamu ve özel sektörde birçok farklı projede görev aldı.

2006 yılının sonlarında çalışma hayatına BOSCH Termoteknik San. ve Tic A.Ş’de Kalite Yönetim Sistemleri sorumusu olarak başlamıştır. ISO 9001 gerekliliklerinin kuruluş içinde sürdürülebilir kılınması, yeni proseslerin kurulması ve adaptasyonu için başlayan süreçte 2008 yılında iç denetçi, 2010 yılında da EOQ (European Organization for Quality) Baş Denetçi olmaya hak kazanmıştır. Bu kapsamda İngiltere, Portekiz, Çin, Almanya, Çek Cumhuriyeti gibi dünyada birçok ülkede üretim odaklı işletmelerde kalite yönetim sistemi kurulması, çalışanların eğitimi ve iç denetimlerinin gerçekleştirilerek sistem yetkinliğinin doğrulanması çalışmalarına liderlik etmiştir.

2008 yılında görev kapsamına ek olarak Kalite Araçları Sorumluluğu da eklenmiştir. 6 Sigma, 8D (Problem çözmede 8 disiplin), FMEA (Failure Mode Effect Analysis), Problem Çözme Sayfası (3A tekniği), Kök Neden Analizleri (Ishikawa, 5X Neden, Kepner Furie…vs), İPK (İstatistiksel Proses Kontrol) gibi birçok aracın kuruluşta yayılımı, eğitimi ve sürdürülmesinde görev almıştır. Ayrıca ileri seviye Kara Kuşak yetkinliği ile kuruluşta 6 Sigma proje liderliği ve yeşil kuşak projelerde mentorluk yapmışıtır.

2010 yılından beri, Kal-Der bünyesinde ‘‘EFQM Modeli‘‘ (European Foundation for Quality Model) yerel ödül sürecinde baş değerlendiricilik, 2013 yılından beri ‘‘Ulusal Ödül“ sürecinde kamu alanında değerlendircilik, 2013 yılından beri ‘‘Yılın Başarılı Ekibi‘‘ ödül sürecinde değerlendiricilik ve eğitmenlik görevlerini üstlenmiştir.

2014 yılında uzman moderatör kimliğini güçlendirmek ve kurumsal kalite anlayışını koçluk bakış açısı ile harmanlamak üzere yetkinliklerini kurumsal koçluk şemsiyesi altında yeniden yapılandırmıştır.

Eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümü‘nde Yalın Üretim ve Yalın Altı Sigma dersleri vermektedir.

2017 yılından itibaren UNDP (United Nations Industrial Development Organization) tarafından akredite danışman havuzunda yer almaya hak kazanmış, enerji verimliliği ve üretim verimliliği üzerine projelerde bulunmuştur.

Çalışma Alanları:
• Kalite Yönetim Sistemleri
• Kalite Araçları ve Metotları
• Veriye Dayalı İstatistiksel Yönt
• Yalın Üretim
• EFQM Mükemmellik Modeli
• Enerji Verimliliği
• Toplantı ve Çalıştay Moderasyonları

Eğitim Etiketleri

SOSYAL MEDYA

Bu Eğitimi Hesaplarınızda Paylaşabilirsiniz