Webinar
Blockchain Teknolojisi ve Dış Ticarete Etkileri
17 Kasım 2021 - 13:30
Meral Şengöz

Blockchain Teknolojisi ve Dış Ticarete Etkileri

Ücretsiz
Webinar

Aşağıdaki bağlantı aracılığıyla etkinliğe katılabilirsiniz;
Webinar ID: 873 9990 1645
Bağlantı: https://us02web.zoom.us/j/87399901645

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından, 17 Kasım 2021 Çarşamba günü, 13.30 – 16.30 saatleri arasında Zoom üzerinden "Blockchain Teknolojisi ve Dış Ticarete Etkileri" başlıklı webinar düzenlenecektir.

Söz konusu eğitim, Marco Polo Network Türkiye Danışmanı ve Finchaintr Danışmalık Kurucusu Meral Şengöz tarafından verilecektir.

Eğitime katılım ücretsizdir.

Katılım kaydınıza istinaden, etkinlik öncesinde e-posta adresinize ve cep telefonu numaranıza online eğitime katılabileceğiniz zoom bağlantısı iletilecektir.

Eğitime ilişkin duyuru ve doküman paylaşımlarını sorunsuz olarak alabilmek için üyelik bilgileriniz altında yer alan e-posta ve cep telefonu bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz.

Eğitim Kapsamı:

Blokzincir teknolojisi ve uygulamaları günümüz iş yaşamında sık sık karşımıza çıkar oldu. Özellikle uluslararası ticarette blokzincir teknolojisi fazlasıyla uygulama alanı buldu.  Peki bu blokzincir nedir? Hangi sorunların çözümüne yarar? sorunu hep beraber ihracatçılarımıza özel bir yaklaşımla bu webinarda irdeleyeceğiz.

Eğitim, “Blockchain Teknolojisi ve Dış Ticarete etkileri” hakkında bilgi sahibi olmak isteyen tüm sektör çalışanları ve yöneticileri için düzenlenecektir.

Eğitim İçeriği:
Bu eğitimde aktarılacak başlıklarımız şöyle olacaktır;

  • Blokzincir teknolojisinin temel kavramları nelerdir?
  • Blokzincirin mantığı nasıl işler? Neden önemlidir? Arka planındaki ihtiyaç nedir?
  • Blokzincirin Özellikleri;  Akıllı Kontrat, Dağıtık Defter Yapısı ve Şifreleme nedir?
  • Geleneksel dış ticaret ve finansmanındaki sorun nedir?
  • Blokzincir uluslararası ticarette nasıl bir çözüm sunar?
  • Soru-Cevap

Meral Şengöz Kimdir?

Meral Şengöz, ODTÜ İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümünü mezunu olup profesyonel çalışma hayatına Dış Ticaret Müşteşarlığı'nda (Ticaret Bakanlığı) başlamıştır. 1999 yılında İş Bankasında 21 yıl sürecek bankacılık kariyerine başlayarak eğitimcilik, ticari kredi tahsisi, kredi ve dış ticaret ürün yönetimi fonksiyonlarında çeşitli görevler yaparak yöneticilik kademelerinde yer almıştır. Uzmanlık alanları dış ticaret ve kredi ürünleri olan Meral Şengöz, son yıllarda hızlanan dijitalleşme yolundaki çalışmalara pek çok projede yer alarak ile katkı vermiştir. Son olarak, 2020 yılında ülkemizde ilk defa İş Bankasında blockchain teknolojiisi kullanımına dayalı dış ticaret işleminin gerçekleştirilmesine katkı vermiştir. 2021 yılı başında İş Bankası Dış Ticaret Ürünleri Birim Müdürlüğü görevinden emekli olarak ayrılmıştır. Blockchain Türkiye ve İstanbul Blockchain Women derneğinde aktif çalışmalar yapmakta ve dış ticarette blockchain uygulaması alanında danışmanlık ve eğitimcilik faaliyetlerini sürdürmenin yanısıra Marco Polo Trade Finance Network’ünün Türkiye danışmanı olarak görev yapmaktadır.

Eğitim Etiketleri

SOSYAL MEDYA

Bu Eğitimi Hesaplarınızda Paylaşabilirsiniz