Online Eğitim
AB Yeşil Mutabakatı Kapsamında Öncelikli Alanlar ve Atılacak Adımlar
3 Kasım 2021 - 13:30
Dr. Vildan GÜNDOĞDU

AB Yeşil Mutabakatı Kapsamında Öncelikli Alanlar ve Atılacak Adımlar

Ücretsiz
Online Eğitim

Aşağıdaki bağlantı aracılığıyla etkinliğe katılabilirsiniz;
Webinar ID: 864 3544 9835
Bağlantı: https://us02web.zoom.us/j/86435449835

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından, 3 Kasım 2021 Çarşamba günü, 13.30 – 16.30 saatleri arasında Zoom üzerinden "AB Yeşil Mutabakatı Kapsamında Öncelikli Alanlar ve Atılacak Adımlar" başlıklı webinar düzenlenecektir.

Söz konusu eğitim, Çevre Yüksek Mühendisi, Gündoğdu Çevre Sürdürülebilir Çevre Direktörü Dr. Vildan GÜNDOĞDU tarafından verilecektir.

Eğitime katılım ücretsizdir.

Katılım kaydınıza istinaden, etkinlik öncesinde e-posta adresinize ve cep telefonu numaranıza online eğitime katılabileceğiniz zoom bağlantısı iletilecektir.

Eğitime ilişkin duyuru ve doküman paylaşımlarını sorunsuz olarak alabilmek için üyelik bilgileriniz altında yer alan e-posta ve cep telefonu bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz.

Eğitim Kapsamı:
Avrupa Birliği, Aralık 2019’da AB Komisyonu tarafından açıklanan Avrupa Yeşil Mutabakatı – European Green Deal (“Yeşil Mutabakat”) ile 2030’a kadar karbon salımını yüzde 50 azaltmayı, 2050 yılına kadar ise net-sıfır karbon salınım hedefine ulaşmayı hedefliyor. İklim ve çevreyle ilgili zorluklarla mücadele konusunda yeni taahhütler öngören geniş ve etkili düzenlemeler içeren bu yol haritası; sanayiden tarıma, ulaştırmadan enerjiye “karbonsuz bir ekonomi” modeli getirirken, ticareti de yeniden şekillendirecektir. AB, 2020 yılında 88 milyar dolar ile ihracatımızdan %42 oranında pay almakta olup toplam ihracatımızda ilk sırada yer almaktadır. Bu nedenle Yeşil Mutabakat ile getirilen düzenlemeler ekonomimiz açısından hayati öneme sahiptir. Eğitim, “Yeşil Mutabakat” hakkında bilgi sahibi olmak isteyen tüm sektör çalışanları ve yöneticileri için düzenlenecektir.

Eğitim İçeriği:

  • Yeşil Mutabakat nedir ?
  • Yeşil Mutabakat hedefleri
  • Fit For 55 paketi
  • Sınırda karbon düzenlemesi
  • Hedef sektörler
  • Uygulama alanları
  • Döngüsel ekonomi eylem planı
  • Yeşil Mutabakat eylem planı
  • Soru-Cevap

Eğitim Etiketleri

SOSYAL MEDYA

Bu Eğitimi Hesaplarınızda Paylaşabilirsiniz