Eğitim
İthalatta Gümrük Mevzuatı
18 Nisan 2019 / 09:30 - 16:30
Barış Uyanık

İthalatta Gümrük Mevzuatı

125,00 TL

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından, 18 Nisan 2019 tarihinde, 09.30 – 16.30 saatleri arasında EİB hizmet binasında "İthalatta Gümrük Mevzuatı" başlıklı eğitim düzenlenecektir. Söz konusu eğitim, Novo Danışmanlık firmasından Barış Uyanık tarafından verilecektir.

Katılım ücreti eğitim için kişi başına 125.-TL olup kontenjan 30 kişi ile sınırlıdır. Katılım ücretine öğlen yemeği dahildir. 

Eğitim sonunda “Katılım Belgesi” verilecektir.

Eğitimin Amacı:
Ekonomilerin giderek birbirine daha bağımlı hale geldiği ve uluslar arası ticaretin ortak kurallar çerçevesinde serbestleştiği süreçte, önemi hızla yükselen "Dış Ticaret"in uzmanlarını yetiştirmeyi  hedefleyen program; eğitim içeriğiyle katılımcılarına Dış Ticaret Uzmanlığı bilgi ve becerisi kazandırarak; dış ticaret bilgilerini güncel tutma ve mesleki ilerleme sağlayacak özelliklere sahiptir. Bu program katılımcılarına dış ticaretin gümrükleme süreçlerindeki karmaşık sorunları çözebilecek kapsamlı bir anlayış kazandırmanın yanı sıra, güncel örnekler ve mevzuat hakkında bilgilendirmektedir.

Eğitimin Hedef Kitlesi:
İşletmelerin ithalat ve ihracat departmanlarında çalışanlar, dış ticaret ve gümrük müşavirlik firmaları çalışanları, serbest muhasebeci ve mali müşavirler ile birlikte dış ticaret konusunda uzmanlaşmak isteyenlere yöneliktir. Uluslararası ticaret alanında kariyer hedefi olan, kendini geliştirmek isteyen, mesleki ilerleme sağlamak isteyen, yeni mezun, uzman, orta düzey yönetici seviyesindeki kişilere yöneliktir.

Eğitimin İçeriği:
• Özet Beyan- Geçici Depolama
• Gümrük Beyannamesi
• Gümrükleme sürecinde gerekli evraklar
• GTİP
• Koruma Önlemleri, İthalat kısıtlamaları ( İthal Lisansı, Gözetim, Kota,Tarife önlemleri ve tarife dışı önlemler)
• Gümrük Rejimleri ( Serbest Dolaşıma Giriş, Dahilde İşleme, Antrepo, Geçici İthalat, Transit )
• Vergi kaybına ilişkin cezalar
• İthalatta vergilendirme unsurları ve maliyet analizi

SOSYAL MEDYA

Bu Eğitimi Hesaplarınızda Paylaşabilirsiniz