Webinar
İhracatta B2B Pazarlama Stratejileri
07 Eylül 2022 - 10:00
Hakan AKIN

İhracatta B2B Pazarlama Stratejileri

Ücretsiz
Eğitim

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından, 07 Eylül 2022 tarihinde, 10.00 – 13.00 saatleri arasında Zoom üzerinden "İhracatta B2B Pazarlama Stratejileri" başlıklı webinar düzenlenecektir.

Söz konusu eğitim, danışman ve eğitimci Hakan AKIN tarafından verilecektir.

Eğitime katılım ücretsizdir.

Katılım kaydınıza istinaden, etkinlik öncesinde e-posta adresinize ve cep telefonu numaranıza online eğitime katılabileceğiniz zoom bağlantısı iletilecektir.

Eğitime ilişkin duyuru ve doküman paylaşımlarını sorunsuz olarak alabilmek için üyelik bilgileriniz altında yer alan e-posta ve cep telefonu bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz.

Eğitim İçeriği:

İhracatta satış ve B2B pazarlama çalışmasının en önemli aşaması elbette satışın yapılacağı pazar ülkelerin ve o ülkelerdeki potansiyel alıcıların tespitidir. Bu eğitimde bir işletmenin ürünleri ile ilgili pazarları ve müşterilerini tespit etmek ve başarılı olmak için atması gereken tüm adımlar uygulamalı olarak çalışılacaktır. Eğitim sonunda katılımcılar bu tespit çalışmalarının hepsini kendi başlarına yapabiliyor seviyeye geleceklerdir.

Eğitimde işlenecek ana başlıklar;

  • Dış ticarette pazarlama döngüsü
  • Ürün ve müşteri profili tespiti, B2B pazarlama stratejileri 
  • İstihbarat kaynakları
  • B2B satış stratejileri

Kimler Katılmalı

Eğitime ihracata başlamayı veya ihracatını arttırmayı hedefleyen işletmelerin pazar ve müşteri araştırma çalışmalarından sorumlu personelleri katılmalıdır. Eğitim sırasında üzerinde çalışılacak kaynakların hemen hemen tamamı İngilizce lisanında olduğu için katılımcıların tespitinde işletmelerin bu detayı göz önünde bulundurmaları eğitimden sağlayacakları fayda açısından önemlidir.

Hakan AKIN

Eğitim, Uluslararası Pazarlama ve Dış Ticaret Uzmanı Hakan AKIN tarafından verilecektir. Hakan AKIN dış ticaret kariyerine 1985 yılında üniversite öğrencisiyken başlamıştır. 1996 yılından sonra eğitmen, 2004 yılından sonra da eğitmen ve danışman olarak çalışmalarına devam etmektedir. Dış ticaret konusu ile alakalı 10 kitabı olan Hakan AKIN’ın en bilinen kitapları YENİ İŞİMİZ DIŞ TİCARET ve DIŞ TİCARETTE ALTERNATİF PARA KAZANMA YOLLARI’dır. Hakan AKIN ayrıca AB’nin Türkiye’de yürüttüğü dış ticaret konulu eğitim ve danışmanlık projelerinde de uzman olarak görev almaktadır. 

Eğitim Etiketleri

SOSYAL MEDYA

Bu Eğitimi Hesaplarınızda Paylaşabilirsiniz