Seminer
21. Yüzyılın Kapsayıcı Lideri Olmak
24 Ekim 2022 / 14:00 - 17:00
Candan SCHABIO

21. Yüzyılın Kapsayıcı Lideri Olmak

Ücretsiz
Eğitim

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından, 24 Ekim 2022 tarihinde14.00 – 17.00 saatleri arasında Birliğimiz seminer salonunda "21. yy'ın Kapsayıcı Lideri Olmak​"​ başlıklı eğitim düzenlenecektir.

Söz konusu eğitim; yönetim danışmanı Sn. Candan SCHABIO​ tarafından verilecektir.

Etkinliğe katılım ücretsizdir.

Eğitime ilişkin duyuru ve doküman paylaşımlarını sorunsuz olarak alabilmek için üyelik bilgileriniz altında yer alan e-posta ve cep telefonu bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz.

.
Eğitim İçeriği:

Bu eğitimle amacımız

Farklı kültürlerin bir arada çalışmasıyla birlikte çeşitliliğin arttığı ve motivasyon kaynaklarının farklılaştığı günümüzde, şirket içerisinde farklılıkları ve farklı bakış açılarını bünyeye katan ve ortak hareket edebilme kültürünü hayata geçirebilen kapsayıcı bir lider olma yolunda daha donanımlı hale gelmektir.

İÇERİK

 • 21. Yüzyıl –Liderlik Yapısında nasıl bir dönüşüm gözlemliyoruz?
 • Farklılık- Çeşitlilik– Kapsayıcılık kavramlarından ne anlıyoruz?
 • Kapsayıcı bir ortamın kişiye, kuruma, topluma faydaları neler?
 • Kapsayıcı bir liderin olmazsa olmazları nelerdir?
 • Farklılıkları bünyeye katarken nasıl bir “mind-set” değişimi gerekiyor?
  • Genellemeler ve Önyargılar
  • Micro-yargılar
  • Aynılık mı - eşitlik mi – eşitlikçilik mi?
 • Farklı bakış açılarına nasıl yaklaşacağız? Ortak nokta nasıl sağlanır?
 • Birlikte hareket etme kültürünü nasıl oluşturacağız?

Candan SCHABIO:

1989 yılında ODTÜ Ekonomi’den mezun olduktan sonra iş hayatına bankacılık sektöründe başlayan Candan Schabio, 3yıl sonra araştırma sektörüne adım attı ve 20 yıla yakın bir süre yurtiçinde ve yurtdışında bu alanda hizmet verdi.

Nielsen Araştırma Şirketi bünyesinde Orta Asya ve Kafkasya’da Araştırma Koordinatörü (1996-99’da), Çek Cumhuriyeti ve Slovakya’da Müşteri Hizmetleri Direktörü (1999-2004), Adriatik bölgesinde – eski Yugoslavya – Bölge Direktörü (2004-07) ve Türkiye’de Genel Müdür (2007-10) olarak görev yaptı.

Bu yıllar boyunca, perakende, pazarlama ve satış alanlarında müşterilerinin iş kararlarına katkıda bulunmak üzere “bilgi bazlı aksiyon önerileri” geliştirdi ve 13 yıllık orta ve üst düzey yöneticilik tecrübesine paralel olarak, değişim ve farklılıkların yönetimi, çatışma, kriz yönetimi, performans, moderasyon gibi “ odağında insan olan ” liderlik uygulamalarında yoğunlaştı.

2010 yılında, kurumsal alanda son olarak yürüttüğü Nielsen Türkiye Genel Müdürlüğü görevini takiben, birikimini farklı bir platformda paylaşmak üzere kendi şirketi olan AAP’yi (All About People) kurdu.

AAP bünyesinde, tamamı tecrübelerine dayanmak üzere, hem yönetici ve uzmanlar için liderlik ve fonksiyonel gelişim amaçlı eğitim programları vermekte, hem de üst yönetime “Interim Yöneticilik” bazında Değişim Danışmanlığı desteği vermektedir.

Bunların yanısıra, üniversitelerin Executive MBA programlarında Değişim Yönetimi ve Bilginin Karar Almadaki Rolü dersleri veren Candan Schabio, iş toplantılarında moderasyonluk ve profesyonel koçluk da yapmaktadır ( Adler – ICF accredited )

Eğitim Etiketleri

SOSYAL MEDYA

Bu Eğitimi Hesaplarınızda Paylaşabilirsiniz